Győr-Moson-Sopron Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat
Győri Tagintézménye

Ügyvitelihely: 9023 Győr, Török István utca 36.
Telephely: 9023 Győr, Cirkeli utca 31.
Telephely: 9023 Győr, Kodály Zoltán utca 31.

Illetékességi területe: Abda, Bakonytamási, Bezi, Bőny, Börcs, Dunaszeg, Dunaszentpál, Enese, Fehértó, Gic, Gönyű, Győr, Győrladamér, Győrság, Győrsövényház, Győrújfalu, Győrzámoly, Ikrény, Kisbajcs, Koroncó, Kunsziget, Mezőörs, Mosonszentmiklós, Nagybajcs, Nagyszentjános, Nyúl, Öttevény, Pér, Rábapatona, Rétalap, Sokorópátka, Tényő, Töltéstava, Vámosszabadi, Vének

A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Győri Tagintézménye az alábbi pedagógiai szakszolgálati tevékenységeket látja el:

• gyógypedagógiai tanácsadás, korai fejlesztés és gondozás;
  • szakértői bizottsági tevékenység;
  • nevelési tanácsadás;
  • logopédiai ellátás;
  • konduktív pedagógiai ellátás;
  • gyógytestnevelés;
  • iskolapszichológiai, óvodapszichológia ellátás;
  • kiemelten tehetséges gyermekek, tanulók gondozása.

Szolgáltatásainkat a Győri Tagintézmény illetékességi területén állandó bejelentett lakcímmel rendelkező és / vagy a működési területen nevelési-oktatási intézménnyel jogviszonyban álló gyermekek, tanulók, képzésben részt vevők vehetik igénybe. A szolgáltatásaink ingyenesek.

Intézményünk, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Győri Tagintézménye 2013 szeptembere óta létezik tagintézményi formában. Korábban önálló intézményként működött, kezdetben Nevelési Tanácsadó, később Gyermek-és Ifjúságpszichológiai Központ, Nevelési Tanácsadó megnevezéssel.

Intézményünkben a szűréseket, a diagnosztikai, terápiás és fejlesztő tevékenységeket pszichológus, gyógypedagógus, logopédus, konduktor, gyógytestnevelő kollégák végzik.

Munkánk során igyekszünk szakmai tudásunk legjavát nyújtva, a hozzánk forduló gyermekek, szülők, családok rendelkezésére állni és igényeiknek megfelelő támogatást nyújtani számukra.