– ügyviteli hely: 9200 Mosonmagyaróvár, Gorkij u. 3.
– telephely: 9178 Hédervár, Fő utca 42.
– telephely: 9222 Hegyeshalom, Rákóczi Ferenc utca 13.
– telephely: 9241 Jánossomorja, Rákóczi Ferenc út 51.
– elérhetőség: +3696/203232 +3696/204560
– email:

A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Mosonmagyaróvári Tagintézménye 2013. szeptembere óta létezik tagintézményi formában. A korábban önálló intézményként működő Mosonmagyaróvári Nevelési Tanácsadó a köznevelési intézmények állami fenntartásba vétele és feladatkörének bővítése miatt 2012. januárjától vált Mosonmagyaróvári Pedagógiai Szakszolgálattá, majd a pedagógiai szakszolgálatok átszervezésének következtében 2013. szeptemberétől a Győr-Moson-Sopron Megyei Pedagógiai Szakszolgálat 7 tagintézményének egyikévé. Az intézmény fenntartója a Győri Tankerületi Központ.
Tagintézményünk a mosonmagyaróvári városi kollégiumban kapott helyet, ahol tizenegy foglalkoztató szoba, egy tornaszoba, nevelői szoba, ügyintézői iroda és intézményvezetői iroda áll rendelkezésre. A termek terápiás eszközökkel és diagnosztikai eszközökkel közel kielégítően felszereltek.
Az ügyviteli hely mellett három telephelyünk van: Jánossomorja, Hegyeshalom és Hédervár településeken, ahol az iskolákhoz kötötten ill. Héderváron a polgármesteri hivatalban egy-egy terápiás szobával rendelkezünk. A telephelyeken a nevelési tanácsadás szakfeladat keretében egy-egy illetve Jánossomorján két fő pszichológus dolgozik.
Szolgáltatásainkat elsősorban a törvényi háttér szabályozza, illetve az ellátási területünkön aktuálisan felmerülő igények határozzák meg.

A tagintézmény által ellátott szakfeladatok:
– gyógypedagógiai tanácsadás, korai fejlesztés és gondozás,
– logopédia,
– nevelési tanácsadás,
– szakértői bizottsági tevékenység,
– gyógytestnevelés,
– kiemelten tehetséges gyermekek, tanulók gondozása.

Minden szolgáltatásunk térítésmentes, melyeket:
– önkéntes jelentkezés alapján,
– szülő hozzájárulásával nevelési-oktatási intézmények kezdeményezésére,
– orvos kezdeményezésére,
– gyámhatósági beutalás alapján,
– gyermekvédelmi intézmények kérése alapján vehetnek igénybe.

Jelenleg tagintézményünkben 34 szakember várja a hozzánk forduló diákokat és szüleiket, illetve az őket nevelő, oktató intézmények pedagógusait. Kapcsolatrendszerünket ápoljuk és folyamatosan építjük, bővítjük annak érdekében, hogy a gyermekek ellátása tekintetében a lehető legjobb szolgáltatási formát és helyszínt találjuk meg.

Nagy hangsúlyt fektetünk a magas színvonalú szakmai munkára, az értékek megőrzésére, valamint arra, hogy a járás tanulói megkapják azokat a speciális támogatási formákat, melyek ellátása feladatkörünkbe tartozik.

Valamennyi szakemberünk számára fontos a gyermekek/tanulók beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézségének feltárása, a korai intervenció és az optimális, időben történő, személyre szabott segítségnyújtás. Nélkülözhetetlennek érezzük a team-munkát, melynek során egy-egy problémát több szakterület nézőpontjából ismerünk meg. A különböző szakmák speciális eszköztárával egyidejűleg tudunk beavatkozni a minél eredményesebb támogatás, ellátás érdekében.

Lényegesnek tartjuk az állandó fejlődést, önképzést, újabb terápiás eljárások elsajátítását, alternatív módszerek alkalmazását. A segítő, empátiás odafordulás mellett folyamatos szakmai megújulásunk biztosítja, hogy hatékonyan járulhassunk hozzá a térségünkben élő gyermekek/tanulók testi, szellemi és lelki jóllétéhez, fejlődéséhez.