ügyviteli hely: 9300 Csorna, Erzsébet királyné u. 64.
elérhetőség: +36-96/261 467
email- vezetőség:
e-mail- titkárság:

A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Csornai Tagintézménye helyileg az Arany János Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény (Arany János EGYMI) épületében működik. A szakszolgálatok, 2013 szeptember 1- jei, önálló intézményként való megalakulása előtt, 2005- től szakszolgálati jellegű feladatokat is ellátott az Arany János EGYMI elődje, Arany János Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Pedagógiai Szakszolgálat néven. 2007- től az intézmény új névvel működött: Arany János Egységes Gyógypedagógiai, Módszertani Intézmény, Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Pedagógiai Szakszolgálat és Nevelési Tanácsadó, ahol szakszolgálati / nevelési tanácsadási feladatokat is elláttak (pl: korai fejlesztés, logopédiai ellátás, gyógytestnevelés, pszichológiai vizsgálatok, nyelv- és beszédfejlesztés, mozgásterápiák).
A 15/2013. (II. 26.) EMMI rendelet 2013. 09.01- es hatálybalépésével, az EGYMI feladat ellátási köréből kikerültek a szakszolgálati és nevelési tanácsadási ellátások és az újonnan létrejövő Pedagógiai Szakszolgálatok feladatellátási körébe kerültek át. Tagintézményünk azóta működik jelenlegi formájában.

A Csornai Tagintézmény illetékességi területéhez harminchárom település és Csorna városa tartozik. A szakalkalmazottak többsége havonta több száz kilométert vezet, annak érdekében, hogy az ellátást igénylő kisgyermeknek saját intézményeikben biztosítsák a megfelelő fejlesztést.

A 15/2013.(II.26.) EMMI rendeletben megjelölt kilenc féle alapfeladatból öt szakfeladaton tudunk ellátást biztosítani az idei évben:

– Gyógypedagógiai tanácsadás, korai fejlesztés és gondozás
– Szakértői bizottsági tevékenység
– Nevelési tanácsadás
– Logopédiai ellátás
– Továbbtanulási, pályaválasztási tanácsadás
– Konduktív pedagógiai ellátás
– Gyógytestnevelés
– Iskolapszichológiai, óvodapszichológiai ellátás
– Kiemelten tehetséges gyermekek, tanulók gondozása

Jelenleg 13 szakember áll a hozzánk forduló kliensek rendelkezésére főállásban, részmunkaidőben, illetve óraadóként. Termeink jól felszereltek, eszközparkunk folyamatosan bővül. Ellátásainkat részben az ügyviteli helyen biztosítjuk. A logopédiai ellátás, illetve az iskolaelőkészítő fejlesztő foglalkozások a járásban működő óvodákban zajlanak. Ellátásaink térítésmentesek. Az aktuális szakemberlétszám nagymértékben meghatározza az ellátási igény biztosítását.

A preventív szemlélet jegyében valljuk, hogy minél korábban fér hozzá egy kisgyerek/ kliens a megfelelő ellátáshoz, annál nagyobb az esélye a hátrányok csökkentésére, a fennálló probléma enyhítésére/ megoldására. Ezért szakembereink rendkívül elkötelezettek a folyamatos szakmai fejlődés mellett. Alapképzettségük mellett, szerteágazó szakirányú végzettséggel rendelkeznek, ami lehetővé teszi a gyermekközpontú, személyre szabott, problémaspecifikus ellátás biztosítását.

Fontosnak tartjuk, hogy tudásunkkal, elkötelezettségünkkel, szakmai tapasztalatunkkal, egymást támogatva, megerősítve, a kliens igényeit figyelembe véve megkaphassa minden hozzánk forduló, a számára ideális speciális fejlesztést.

Forduljanak hozzánk bizalommal!