Pszichológiai ellátás

A gyermek és szülei számára pszichológus kollégáink egyéni és csoportos terápiás lehetőségeket biztosítanak a probléma jellegétől függően.
A pszichológiai ellátás célja a gyermek érzelmi stabilitásának, alkalmazkodóképességének, teljesítőképességének növelése, a szülő-gyermek kapcsolat, kötődés és kommunikáció erősítése.

Mikor ajánlott igénybe venni a pszichológiai ellátást, tanácsadást?
Ha a szülő úgy érzi, úgy látja, hogy a gyermeknek:

• testi, lelki egészsége
• érzelmi állapota, hangulata
• érdeklődése
• viselkedése
• teljesítménye
• társas kapcsolatai

jelentős változást mutatnak, a nehézségekkel nem tudnak megküzdeni, valamint, ha a szülő úgy érzi, hogy nincs megfelelő eszköze a probléma kezelésére, megoldására. Illetve preventív megelőzés céljából is tanácsadást kérhetnek.

Leggyakoribb problémák:
• szorongás
• pszichoszomatikus tünetek
• magatartási nehézségek
• társas kapcsolati nehézségek
• önbizalomhiány, önértékelési zavar
• szülő-gyermek kapcsolat nehézségei
• kamaszkori problémák

Hogyan vehető igénybe a pszichológiai ellátás?
Nevelési tanácsadást a szülő bármikor kérhet, ha a fenti problémák valamelyikével találkozik. Pszichológiai vizsgálatára irányuló kérelem érkezhet a szülő/törvényes képviselő, a nevelési-oktatási intézmény (a szülő egyetértésével), vagy a gyermek/fiatal/nagykorúságát betöltött tanuló saját kezdeményezésére is. A Vizsgálatkérő lap nevelési tanácsadás igénybevételéhez című nyomtatvány kitöltésével és benyújtásával lehet igénybe venni a térítésmentes szolgáltatást.