Komplex Mozgásterápia

Az idegrendszer fejlődése szoros összefüggésben áll a mozgás fejlődésével. Ha kimaradnak bizonyos mozgásformák vagy valami nem megfelelő módon kerül elsajátításra, megmutatkozik az idegrendszer működésében is, ez később több területen is okozhat nehézséget (pl. tanulási nehézségek, beilleszkedési problémák, figyelmi nehézségek). A terápia során a gyermek újra élheti, újra tanulhatja a mozgásfejlődés különböző szakaszait, így az idegrendszere is újraszerveződik.

Célcsoport: óvodásoknak 5 éves kortól, kisiskolásoknak

Mikor lehet hasznos a Komplex Mozgásterápia?

• mozgásügyetlen óvodás- és kisiskolás gyerekek számára, mozgáskoordinációs nehézségek, bizonytalan mozgás esetében
  • kialakulatlan dominanciájú gyermekeknek
  • iskolaéretlen óvodásoknak
  • beilleszkedési, magatartási nehézségek viselkedésprobléma esetén
  • figyelemzavar, figyelmi nehézségek esetén
  • ügyetlen finommotorika, kézügyesség, gyenge grafomotorika vagy rajzkészség
  • megkésett beszédfejlődés, beszédhibák esetén
  • iskolás gyermekek számára, akiknek tanulási nehézségük van (olvasás, írás vagy matematika és figyelmi nehézségek esetén)

Mi történik a terápiás foglalkozásokon?
A gyermek aktuális állapotát és nehézségeit alapul véve olyan mozgásos tevékenységeket végzünk, amelyek az idegrendszerre hatva a mozgáson keresztül fejlesztik a szükséges területeket. A cél az idegrendszer érlelése, tanulási nehézségek javítása kis-és nagymozgások, térérzékelés, egyensúly fejlesztés bevonásán túl kognitív képességek (pl. emlékezet, figyelem), beszéd-nyelvi készségek fejlődését is megtámogatjuk. A foglalkozások kiscsoportos formában (2-3 fő) történnek, heti rendszerességgel. A terápia egyik fontos eleme, hogy a foglalkozásokon megtanult mozgásmintákat a gyermek a saját otthonában a szülő felügyelete alatt rendszeresen gyakorolni tudja.

Hogyan lehet igénybe venni a fejlesztést?
Vizsgálatkérő lap nevelési tanácsadás igénybevételéhez nevű kérelem kitöltésével, amely a honlapról letölthető. A terápia megkezdése előtt a bekerülés feltétele állapotfelmérésen való részvétel.